Вікторію Карл відсторонили на 18 місяців за порушення антидопінгових правил

Вікторію Карл відсторонили на 18 місяців за порушення антидопінгових правил

Німецьку лижницю Вікторію Карл дискваліфікували на 18 місяців за порушення антидопінгових правил. Рішення ухвалив Німецький спортивний арбітражний суд 2 квітня 2026 року.


Позитивний допінг-тест був отриманий після гонки на Всесвітніх військових іграх у березні 2025 року: у спортсменки виявили заборонену речовину кленбутерол. Німецька лижна асоціація пояснила, що причина позитивного результату — помилка лікаря, який виписав Карл невідповідний препарат від бронхіту.


Відсторонення діє з дати ухвалення рішення та враховує попередню тимчасову дискваліфікацію, завершення якої заплановане на 25 листопада 2026 року. Окрім цього, анулювали всі результати Карл з 26 березня по 26 травня 2025 року. Проте за цей період німкеня брала участь лише в двох стартах у Норвегії, один з яких не провела, а в 50-кілометровій гонці посіла 12 місце.


Рішення про дискваліфікацію було ухвалене після тривалого судового процесу. Спочатку Антидопінгове агентство Німеччини пропонувало дворічну дискваліфікацію, але WADA вимагало офіційного дисциплінарного розгляду. Справу було передано до арбітражного суду в грудні 2025 року, а тепер її можна оскаржити в Спортивному арбітражному суді (CAS).


«Це був довгий процес. Як тренер, я не брав участі в ньому. Це була дуже невелика група з Вікторією [Карл] та її адвокатами. Але нарешті є рішення», — зазначив тренер збірної Німеччини Пер Нільссон.


«Може бути апеляція. Тож юридично знадобиться певний час, перш ніж це стане повністю зрозумілим. Але якщо вона це витримає, то її все одно буде відсутня менше двох повних сезонів. І, ймовірно, для неї позитивно, що це «лише» рік», — додав тренер.

Редактор стрічки новин

Катерина Яковенко

Підпишіться, щоб першими отримувати свіжі новини про світ спорту та онлайн казино