Українські федерації виступили проти рішення World Aquatics щодо росіян і білорусів

Українські федерації виступили проти рішення World Aquatics щодо росіян і білорусів

Федерації України зі стрибків у воду та синхронного плавання оприлюднили спільну заяву з критикою рішення World Aquatics щодо повернення спортсменів із Росії та Білорусі до міжнародних змагань під національною символікою.


Українська сторона наголошує, що в нинішніх умовах неможливо забезпечити рівну конкуренцію між атлетами, які тренуються в умовах війни, та представниками країн-агресорів.


«Повернення російських та білоруських спортсменів під національними прапорами не є кроком до єдності спорту. Це є сигналом, що агресію, руйнування та смерть можна проігнорувати.

Таке рішення є неприйнятним і глибоко несправедливим щодо українських спортсменів, які вже понад чотири роки живуть і тренуються в умовах повномасштабної війни. Для українських спортсменів війна — це не абстрактне поняття і не політична дискусія. Це щоденна реальність.


Неможливо говорити про “рівні умови”, коли одна сторона готується у безпечних умовах, має доступ до повноцінної інфраструктури, державної підтримки та спокійного життя, а інша — щоночі прокидається від сирен», — йдеться в заяві.


Також федерації підкреслили, що допуск спортсменів із держав-агресорів із використанням національної символіки суперечить базовим принципам спорту та олімпійським цінностям на тлі триваючої війни проти України.


«Ми категорично не можемо погодитися з тим, що представники країн, які ведуть війну проти України, можуть знову виходити на міжнародну арену під своїми прапорами, представляючи держави, чиї дії щодня забирають життя українців.


Особливо болісним і цинічним є те, що це рішення ухвалюється тоді, коли українські спортсмени продовжують демонструвати неймовірну силу, гідність і відданість спорту, попри війну», — заявили в федераціях.


Українські організації закликали World Aquatics та інші національні федерації переглянути це рішення та зберегти чинні обмеження до моменту припинення агресії та відновлення територіальної цілісності України.


Нагадаємо, раніше World Aquatics ухвалила рішення повністю зняти санкції з російських і білоруських спортсменів, дозволивши їм брати участь у міжнародних стартах із використанням державної символіки, включно з прапорами та гімнами.

Редактор стрічки новин

Катерина Яковенко

Підпишіться, щоб першими отримувати свіжі новини про світ спорту та онлайн казино