Німеччина бойкотуватиме парад націй на відкритті Паралімпіади-2026 у Вероні

Німеччина бойкотуватиме парад націй на відкритті Паралімпіади-2026 у Вероні

Збірна Німеччини не братиме участі в параді націй під час церемонії відкриття Паралімпійські ігри 2026, яка відбудеться у Верона.


Про це повідомила Німецька асоціація спорту для людей з інвалідністю на своєму офіційному ресурсі.


Таке рішення стало реакцією на позицію Міжнародний паралімпійський комітет, який надав wild card спортсменам із Росія та Білорусь для участі в Іграх у Мілан та Кортіна-д'Ампеццо. Німецькі параатлети заявили, що таким кроком хочуть продемонструвати солідарність з Україною.


У заяві зазначається, що команда свідомо відмовляється від участі в урочистому проходженні делегацій, аби зосередитися на змаганнях та водночас чітко окреслити свою ціннісну позицію. Водночас німецька збірна долучиться до церемонії у форматі попередньо записаних відеоматеріалів, які транслюватимуть під час відкриття.


Нагадаємо, раніше МПК дозволив виступити на Паралімпіаді десятьом спортсменам з інвалідністю з Росії та Білорусі під національними прапорами. У відповідь Україна оголосила про бойкот церемонії відкриття та закликала інші держави підтримати цей крок. Станом на 4 березня вже 11 національних команд заявили, що проігнорують урочистості, які заплановані на 6 березня у Вероні.

Редактор стрічки новин

Катерина Яковенко

Підпишіться, щоб першими отримувати свіжі новини про світ спорту та онлайн казино