Збірна Великої Британії оскаржує заборону на нові шоломи перед Олімпіадою-2026

Збірна Великої Британії оскаржує заборону на нові шоломи перед Олімпіадою-2026

Збірна Великої Британії зі скелетону не зможе використовувати шоломи з оновленим дизайном напередодні Олімпійських ігор-2026.


Після рішення Міжнародної федерації бобслею та скелетону команда подала апеляцію до Спортивного арбітражного суду, повідомляє BBC Sport.


В IBSF пояснили заборону тим, що нові шоломи британських спортсменів «не відповідають вимогам» для участі в олімпійських стартах через їхню аеродинамічну форму.


Водночас Асоціація бобслею та скелетону Великої Британії наголосила, що під час розробки екіпірування намагалася бути «інноваційною», а сам дизайн, на переконання федерації, «відповідає чинним правилам». Шолом було створено з урахуванням оновлених регламентів IBSF на сезон 2026/27, які спрямовані на підвищення рівня безпеки. Спортсмени вже встигли протестувати новинку під час етапу Кубка світу в Санкт-Моріці.


Після заборони використання екіпірування на Олімпіаді британська команда звернулася до CAS з вимогою визнати шоломи такими, що відповідають правилам, аби мати змогу виступати в них на Іграх-2026. Розгляд апеляції заплановано на четвер, 5 лютого, а рішення очікується наступного дня. До цього моменту спортсменам заборонено використовувати нові шоломи навіть під час тренувань.


Чоловіча збірна Великої Британії зі скелетону входить до числа фаворитів майбутньої Олімпіади. У сезоні 2025/26 Метт Вестон утретє поспіль виграв загальний залік Кубка світу, здобувши п’ять перемог у семи стартах, ще двічі він фінішував другим. Маркус Вайатт завершив сезон третім, маючи дві перемоги та одне срібло на етапах. Крім того, Бред Голл посідає шосте місце в загальному рейтингу пілотів двомісних бобів і четверте — у змаганнях чотиримісних екіпажів. Усі ці результати британці показали, виступаючи у старих шоломах.


Директорка з інновацій UK Sport Кейт Бейкер зазначила, що команда активно впроваджує сучасні технології у скелетоні та бобслеї, зокрема використовує аеродинамічну трубу для оптимізації результатів.


«Критично важливо, що те, як зараз працюють програми скелетону та бобслею, — це те, що вони повністю інтегровані разом. Наша команда інновацій співпрацює з низкою ключових партнерів. Чи це пов'язано з Формулою-1, чи з велоспортом — тепер у нас є унікальна власна аеродинамічна труба, якій можемо користуватися, що ми й робимо з нашими скелетоністами», — зазначила Бейкер.


Змагання зі скелетону на Олімпійських іграх-2026 стартують у четвер, 12 лютого, а всі спуски триватимуть чотири дні — до 15 лютого.

Редактор стрічки новин

Катерина Яковенко

Підпишіться, щоб першими отримувати свіжі новини про світ спорту та онлайн казино