Литва призначила ексменеджера збірної Норвегії головним тренером з біатлону

Федерація біатлону Литви оголосила про призначення Пер-Арне Ботнана на посаду головного тренера національної збірної.
64-річний норвезький фахівець понад два десятиліття працював у структурі збірної Норвегії. Після завершення сезону-2025/26 він залишив свою посаду, пояснивши рішення бажанням дати команді можливість оновити управлінську структуру.
Після відходу з норвезької федерації Ботнан приєднався до збірної Литви як консультант із розвитку, а тепер офіційно очолив команду.
Новий наставник заявив, що не має наміру відразу проводити масштабні зміни, а хоче використати досвід, здобутий за роки роботи з однією з найсильніших біатлонних збірних світу.
«Моя головна ідея та мотивація працювати зі збірною Литви полягає в тому, щоб використати свій досвід і знання та допомогти вам зрозуміти, як країна, що досягає успіхів, організовує свою роботу задля того, щоб спортсмени й команда загалом постійно розвивалися та ставали сильнішими».
Ботнан також зазначив, що вже встиг ознайомитися з рівнем литовських біатлоністів, адже кілька тижнів працював із командою в ролі консультанта.
«На основі того, що я побачив минулого сезону на чемпіонаті світу та Кубку IBU, я вже сформував уявлення про рівень команди, і поки що жодних великих сюрпризів не було».
Для Пер-Арне Ботнана це стане першим досвідом роботи головним тренером національної збірної після понад 20 років у системі норвезького біатлону. До федерації Норвегії він приєднався у 2006 році, працював тренером, очолював відділ розвитку, а останні 16 років обіймав посаду менеджера національної команди.
За час його роботи Норвегія закріпилася серед лідерів світового біатлону. За цей період команда здобула близько 50 олімпійських медалей, а на зимових Олімпійських іграх-2026 у Мілані та Кортіні-д'Ампеццо виборола 11 нагород — три золоті, п'ять срібних і три бронзові.

Катерина Яковенко
