Календар Формули-1-2026 під загрозою: етапи в Бахрейні та Саудівській Аравії можуть скасувати

Сезон-2026 у Формула-1 може зазнати серйозних змін через загострення безпекової ситуації на Близькому Сході.
Про це інформує The Telegraph.
За даними джерела, керівництво чемпіонату розглядає варіант скорочення календаря до 22 етапів. Причиною є нещодавні обстріли територій Бахрейн та Саудівська Аравія з боку Іран. Саме в цих країнах у квітні мають відбутися чергові етапи чемпіонату: 10–12 квітня – в Бахрейні, 17–19 квітня – в Саудівській Аравії.
Остаточне рішення щодо проведення цих Гран-прі має бути ухвалене протягом найближчих тижнів. Очікується, що визначеність настане не пізніше завершення Гран-прі Японії, який запланований на 29 березня. Якщо ситуація в регіоні не стабілізується, етапи можуть бути повністю скасовані.
Як альтернативу організатори розглядають можливість перенесення гонок до інших міст, серед яких Стамбул, Портімао та Імола, що вже мають досвід прийому болідів Формули-1.
Нагадаємо, старт нового сезону прийматиме Мельбурн. Кваліфікація першого етапу відбудеться 7 березня, а сама гонка — 8 березня. Таким чином, доля частини весняного календаря може визначитися вже на початку чемпіонату.

Катерина Яковенко
