CAS розгляне скаргу РФ щодо відсторонення: IBU підтвердила незмінність позиції

CAS розгляне скаргу РФ щодо відсторонення: IBU підтвердила незмінність позиції

Міжнародний союз біатлоністів (IBU) повідомив, що 11 грудня отримав офіційне сповіщення від Спортивного арбітражного суду (CAS) щодо подання апеляцій. До суду звернулися Союз біатлоністів Росії (RBU), Паралімпійський комітет Росії, а також вісім російських біатлоністів і парабіатлоністів, оскаржуючи їх відсторонення від міжнародних стартів.


Про це зазначено у пресрелізі IBU.


У заяві наголошується, що організація повністю підтримує рішення Конгресу IBU, який ухвалив дискваліфікацію RBU та російських спортсменів на підставі чітких юридичних аргументів.


«IBU також повторює, що Правила змагань та заходів IBU та Конституція IBU не дозволяють нейтрального шляху спортсмена. IBU впевнена у своїй позиції та буде повністю співпрацювати з CAS», — йдеться у повідомленні.


У IBU також додали, що юридичний відділ вже аналізує отримані документи, а подальші коментарі будуть надані пізніше.


Нагадаємо, відсторонення російських і білоруських біатлоністів було запроваджено після початку повномасштабної війни проти України. Вони повністю пропустили сезони 2022/23 і 2023/24. У серпні 2025 року IBU фактично закрив представникам РФ шлях на зимову Олімпіаду-2026, виключивши навіть нейтральних спортсменів із кваліфікаційного процесу.


Додамо, що 21 жовтня Рада Міжнародної федерації лижного спорту (FIS) продовжила повне відсторонення російських та білоруських атлетів на весь олімпійський сезон-2025/26 і відмовилася розглядати можливість виступів у нейтральному статусі.

Редактор стрічки новин

Катерина Яковенко

Підпишіться, щоб першими отримувати свіжі новини про світ спорту та онлайн казино