Профспілка тенісистів-професіоналів подала судовий позов на ATP, WTA, ITF та ITIA: що про це відомо
Профспілка тенісистів-професіоналів (PTPA) подала судовий позов проти керівних органів тенісу. Причиною стала «антиконкурентна практика та кричуще нехтування здоров’ям та безпекою гравців».
Відповідачами у справі стали Міжнародна тенісна федерація (ITF), Асоціація тенісистів-професіоналів (ATP), Жіноча тенісна асоціація (WTA) і Міжнародна агенція тенісної цілісності (ITIA), яка займається антидопінговими та антикорупційними розслідуваннями.
PTPA була заснована у 2019-му році Новаком Джоковичем і Вашеком Поспішилом для захисту прав гравців в умовах відсутності повноцінної профспілки.
«Теніс зламаний. За блискучою вітриною, яку створюють ці організації, ховається несправедлива система, що експлуатує гравців, обмежує їхні заробітки і ставить під загрозу їхнє здоров'я і безпеку. Ми вичерпали всі можливості діалогу, і тепер у нас немає вибору, окрім як домагатися справедливості в суді», – заявив виконавчий директор PTPA Ахмад Насар.
Правові дії Профспілки, за словами організації, підтримані переважною більшістю з Топ-250 гравців чоловічого і жіночого турів, включно з більшістю тенісистів з топ-20.
«Гравці прагнуть справедливої, прозорої системи, яка ставить їхні права, здоров'я і безпеку вище за неконтрольовану владу керівних органів спорту, гарантуючи їм той самий захист і можливості, що й професійні спортсмени в інших світових видах спорту», – йдеться у заяві.
Серія судових позовів подана у США, Великій Британії та ЄС. Організації звинувачують у створенні «картелю», який використовує жорсткі антиконкурентні методи, які дають змогу штучно занижувати виплати гравцям, перешкоджати виходу на ринок нових структур і обмежувати конкуренцію.
Зокрема, серед заявлених порушень:
– змова щодо встановлення низьких призових виплат;
– «драконівська» рейтингова система, що контролює доступ гравців до турнірів;
– ігнорування здоров'я та безпеки гравців;
– фінансова експлуатація;
– порушення права на конфіденційність, включно з рандомними допінг-тестами і вилученням телефонів для обшуку.
У ATP, своєю чергою, зазначили, що «категорично відкидають заяви PTPA, вважають їх абсолютно безпідставними і мають намір рішуче захищати свою позицію».
«У той час як ATP зосереджена на проведенні реформ в інтересах гравців, PTPA продовжує створювати розкол і відволікати увагу, використовуючи дезінформацію замість конструктивного діалогу. За п'ять років після свого заснування 2020 року PTPA так і не змогла посісти вагоме місце в тенісі, тому рішення подати судовий позов наразі не є дивним», – йдеться в офіційній заяві Асоціації тенісистів-професіоналів.