Українці здобули дві медалі на юнацькій Олімпіаді-2024

Україна отримала дві медалі на четвертий день юнацької Олімпіади-2024, яка триває у Канвоні (Південна Корея). Наша країна була представлена у трьох видах спорту цього дня.

Першу медаль, «бронзу», для «синьо-жовтих» здобула 17-річна біатлоністка Поліна Пуцко, якій вдалося випередити двох спортсменок з Чехії. Кращими за неї були лише Елла Север зі Словенії та Карлотта Гаутеро з Італії. Крім Пуцко участь у спринтерській гонці також брали ще дві представниці України – Валерія Шейгас (12-е місце) та Ірина Шевченко (23-є).

У чоловічій аналогічній гонці найкращим серед українців був Олександр Біланенко – 12-е місце.

12. Валерія Шейгас (Україна, 0+2), +1:51.8
23. Ірина Шевченко (Україна, 1+2), +2:29.6.

Зауважимо, що медаль Пуцко стала четвертою для України за всю історію виступів на зимових юнацьких ОІ та першою – у біатлоні.

Друга медаль на рахунку України від скелетоніста Ярослава Лавренюка. За підсумками двох заїздів 16-річний спортсмен показав другий час, у результаті поступившись секундою латвійцю Емілсу Індріксону. При цьому українець на 0,38 секунд випередив бронзового призера – корейця Єнсу Шина. Ще один українець Владислав Клименко посів у змаганнях зі скелетону 20-е місце.

20. Владислав Клименко (Україна) +9,91

Варто додати, що для Лавренюка ця нагорода – не перша у 2024 році. Раніше він виграв бронзову медаль юнацького чемпіонату світу зі скелетону в норвезькому Ліллехаммері.

«Срібло» Лавренюка – перша медаль, завойована Україною на юнацьких олімпіадах у скелетоні, та п’ята за всю історію. Вперше на одних зимових ОІ юнацька команда України зуміла здобути понад одну нагороду.

Нагадаємо, зимові юнацькі Олімпійські ігри проходять у Південній Кореї з 19 січня до 2 лютого 2024 року. Для біатлонних стартів виділено відрізок із 20 по 24 січня. Попереду в Канвоні – одиночна та класична змішана естафети.

Загалом на цих змаганнях Україну представляють 44 спортсмени. Представників Росії та Білорусі на Ігри не допущено.