Світоліна пройшла до другого кола Ролан Гаррос, Калініна та Стародубцева завершили участь у чемпіонаті

Перша ракетка України Еліна Світоліна вийшла до другого кола Відкритого чемпіонату Франції. Дві інші наші тенісистки – Ангеліна Калініна та Юлія Стародубцева – закінчили участь у змаганнях.

Як пройшов матч Світоліна – Плішкова

У першому колі основної сітки Ролан Гаррос Еліна у трьох сетах здолала Кароліну Плішкову з Чехії.

Українка розпочала матч з успішного брейку, але потім програла чотири гейми поспіль і була змушена віддати сет суперниці – 3:6. У другій партії Світоліній вдався реванш – у вирішальний момент за рахунку 5:4 вона забрала подачу суперниці.

У вирішальному сеті Плішкова чинила опір аж до рахунку 2:2 – після цього наша тенісистка виграла чотири гейми поспіль.

Roland Garros – Grand Slam. Париж (Франція). Перше коло

• Еліна Світоліна (Україна, 15) – Кароліна Плішкова (Чехія) – 3:6, 6:4, 6:2.

Зауважимо, Світоліна зрівняла рахунок в очних зустрічах з Плішковою, здобувши п'яту перемогу в їхніх десяти протистояннях. Раніше тенісистки двічі грали одна проти одної на грунті: у 2014 році чешка виграла у півфіналі турніру WTA 250 у Нюрнберзі, а у 2017 році Еліна перемогла у чвертьфіналі турніру WTA 1000 у Римі.

Українка водинадцяте грає в основній сітці Ролан Гаррос і жодного разу не поступилася у першому колі. Минулого сезону Світоліна дійшла до чвертьфіналу, повторивши свій персональний рекорд у Парижі (також грала в 1/4 фіналу у 2015, 2017 та 2020 роках).

Наступна суперниця Еліни Світоліної визначиться у матчі Фіона Ферро (Франція, WC) - Діан Паррі (Франція).

Як пройшов матч Калініна – Осоріл

Калініна зазнала поразки від Каміли Осоріл з Колумбії. У третьому сеті за рахунку 2:1 на користь суперниці Ангеліна викликала на корт фізіо через проблеми з литковим м'язом правої ноги. За два гейми після медичної перерви українка вирішила припинити боротьбу.

Наприкінці другого сету за рахунку 6:5 українка на своїй подачі втратила потрійний матчбол.

Roland Garros – Grand Slam. Париж (Франція). Перше коло. Перше коло

• Ангеліна Калініна (Україна) – Каміла Осоріо (Колумбія) – 6:3, 6:7(4), 1:4 (відмова).

У березні цього року Калініна грала проти Осоріо у другому колі хардового турніру WTA 250 в Остіні та здобула перемогу.

Ангеліна четвертий сезон поспіль зіграла в основній сітці Ролан Гаррос і вдруге програла у першому колі. Найкращим результатом українки у Парижі є стадія другого раунду (2021, 2022).

Нагадаємо, що у парну сітку французького «мейджора» Ангеліна Калініна заявилася разом із Даяною Ястремською.

Як пройшов матч Стародубцева – Букша

Юлія у першому колі зустрічалася з іспанкою Крістина Букші і зазнала поразки.

У першому сеті українка лідирувала 4:3 з брейком, але у запеклій боротьбі не змогла втримати свою подачу і після цього до кінця зустрічі виграла лише один гейм.

• Юлія Стародубцева (Україна, Q) – Крістина Букша (Іспанія) – 4:6, 1:6.

Стародубцева вперше зіграла в основній сітці Відкритого чемпіонату Франції, подолавши три раунди кваліфікації. Загалом для неї це був другий матч в основній сітці турніру Grand Slam - у січні вона, також після успішної кваліфікації, поступилася в першому колі Відкритого чемпіонату Австралії.