Бонус
uk language logoУкр
  • ru language logoРосійська
  • uk language logoУкраїнськаcheck icon

Кінний спорт: FEI допустила до змагань росіян у нейтральному статусі

Кінний спорт: FEI допустила до змагань росіян у нейтральному статусі

Міжнародна федерація кінного спорту (FEI) допустила до міжнародних змагань представників Росії та Білорусі в нейтральному статусі. 


Таке рішення ухвалила Генеральна Асамблея організації.


На зібранні Генасамблеї Міжнародної федерації кінного спорту у Мехіко в організації внесли зміни до обмежень щодо Росії та Білорусі. Так, Виконком FEI дозволив спортсменам цих країн, офіційним особам та коням брати участь у змаганнях під нейтральним статусом.


Точні умови та терміни допуску росіян та білорусів до міжнародних змагань з кінного спорту будуть висунуті для затвердження Правлінням FEI в грудні 2023 року. Проте організація залишить в силі заборону на проведення турнірів на території Росії та Білорусі.


«З тих пір, як обмежувальні заходи були введені понад 18 місяців тому, ситуація в інших видах спорту змінилася. Російські та білоруські спортсмени поступово відновили участь у міжнародному спорті у нейтральному статусі поряд з українськими спортсменами без значних проблем у проведенні змагань. Чинні обмеження більше не можуть виконувати захисну роль, і тому їх довелося переглянути», – сказано у заяві FEI.


Відомо, що під питанням залишається участь «нейтральних» спортсменів у Олімпійських іграх 2024 року. Відповідне рішення до початку змагань має ухвалити МОК. Однак вони фактично втратили всі шанси кваліфікуватися на Олімпіаду-2024 у кінному спорті. 


Загалом на Іграх-2024 у ньому виступатимуть 200 спортсменів, але відбіркові турніри будуть проведені до кінця 2023 року. В особистих змаганнях враховуватимуть рейтинг на 31 грудня 2023-го.


Нагадаємо, у березні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет рекомендував спортивним федераціям допустити до змагань російських та білоруських спортсменів у нейтральному статусі. FEI тоді заявила, що залишить у силі відсторонення атлетів з цих країн.

Підпишіться, щоб першими дізнаватися про свіжі новини в світі спорту і гемблинга

home subscribe bg