Гран-прі Катару: Ферстаппен виграв першу гонку у статусі триразового чемпіона світу

Нідерландський гонщик, пілот Red Bull Макс Ферстаппен виграв першу гонку у статусі триразового чемпіона світу. Він здобув перемогу на Гран-прі Катару.

Про це повідомляє Суспільне Спорт.

Таким чином, Ферстаппен втретє поспіль став чемпіоном Формули-1. Гонщик оформив титул за шість гонок до кінця сезону, маючи в активі 13 виграних Гран-прі, зокрема попередній у Японії.

Як пройшло Гран-прі Катару

За підсумками кваліфікації Макс стартував з поула. У першій трійці стартової решітки нідерландця переслідували Джордж Расселл та Льюїс Гемілтон (обидва – Mercedes).

Варто зазначити, що на старті гонки між Расселлом та Гемілтоном відбулась аварія. У першому повороті останній намагався обійти напарника зовнішньою траєкторією, проте боліди зіткнулися. У підсумку Гемілтон зійшов з дистанції, а Расселл дістався боксів та повернувся на трасу.

Крім того, з дистанції зійшов пілот Williams Логан Сарджент. Він вирішив припинити гонку через погане самопочуття. А гонщик Ferrari Карлос Сайнс не стартував через поломку у паливній системі.

Ферстаппен же показав найкраще коло, зробивши у Катарі своєрідний «хет-трик»: перемога, поул та коло. Австралієць Оскар Піастрі (McLaren) фінішував другим – це його найкращий результат у кар'єрі.

• Чжоу Гуаньюй (Alfa Romeo) +1.16,127

Нагадаємо, Ферстаппен здобув 14-ту перемогу у нинішньому сезоні. У нього є шанси оновити власний рекорд за кількістю перемог у сезоні – 15 у 2022 році.

Додамо також, що дострокову перемогу у сезоні здобула команда Макса – Red Bull, яка за підсумками Гран-прі Японії виграла Кубок конструкторів.

Наступна гонка Формули-1 відбудеться 22 жовтня у межах Гран-прі США.