ЧЄ-2023 з дзюдо: Україна виборола дві медалі

У Монпельє (Франція) завершився чемпіонат Європи 2023 року з дзюдо. Збірна України виборола дві нагороди: «срібло» та «бронзу».

До складу синьо-жовтих увійшли 11 спортсменів: шість чоловіків та п'ять жінок. Дарʼя Білодід, лідерка національної команди, пропустила змагання через травму спини.

У перший день змагань українці вибороли дві медалі: Дільшот Халматов у ваговій категорії до 60 кг здобув срібну, а Богдан Ядов у змаганнях до 66 кг – бронзову..

У наступні два дні турніру українські спортсмени не змогли здобути жодної медалі.

Найближчими до нагород були Михайло Свідрак, Єлизавета Литвиненко та Христина Гоман, які зазнали поразок у втішних сутичках.

Результати українців на чемпіонаті Європи-2023 з дзюдо

• Дільшот Халматов (до 60 кг) – друге місце
  • Богдан Ядов (до 66 кг) – третє місце
  • Михайло Свідрак (до 81 кг) – сьоме місце (поразка у втішних сутичках)
  • Єлизавета Литвиненко (до 78 кг) – сьоме місце (поразка у втішних сутичках)
  • Христина Гоман (78+ кг) – сьоме місце (поразка у втішних сутичках
  • Артем Лесюк (до 60 кг) – виліт у другому раунді
  • Антон Савицький (до 100 кг) – виліт у другому раунді
  • Євгеній Балевський (100+ кг) – виліт у другому раунді
  • Юлія Гребеножко (до 63 кг) – виліт у другому раунді
  • Руслана Булавіна (78+ кг) – виліт у другому раунді
  • Юлія Курченко (до 78 кг) – виліт у першому раунді.

У медальному заліку Євро-2023 Україна посіла 13-те місце.

Нагадаємо, на минулому чемпіонаті Європи у 2022 році українці стали дев'ятими завдяки золотій медалі Богдана Ядова.