Бонус
uk language logoУкр
  • ru language logoРосійська
  • uk language logoУкраїнськаcheck icon

У Мінспорту прокоментували заборону українським спортсменам виступати на турнірах з росіянами

У Мінспорту прокоментували заборону українським спортсменам виступати на турнірах з росіянами

Участь українців у змаганнях, де будуть атлети з Росії або Білорусі є виключно власним рішення спортсмена та питанням етики.

Про це розповів заступник міністра молоді і спорту Матвій Бідний, коментуючи питання участі наших спортсменів у міжнародних турнірах. Відповідний пост опублікував на своєму Telegram-каналі олімпійський чемпіон і народний депутат Жан Беленюк.

Так, за словами Бідного, заборона діє лише щодо офіційних делегацій національних збірних України. Тож кожен окремий професійний спортсмен не обмежений на рівні законодавства у праві брати участь у спортивних змаганнях.

«На думку Міністерства, участь наших спортсменів у спортивних змаганнях, де беруть участь атлети РФ/РБ, це виключно власне рішення спортсмена та питання етики», – пояснив він.

Заступник міністра підкреслив, що Мінмолодьспорту може розглянути питання про позбавлення статусу спортивної федерації та розірвання із нею угоди у разі порушення останньою рішення Уряду.

Втім, наприклад, національна збірна України з футболу може брати участь у відбіркових матчах, тому що це, є окремим спортивним заходом.

«А якщо це буде ЧС чи ЧЄ, де будуть допущені представники рф/рб, то тоді, за логікою міністерства, це вже буде підпадати під заборону брати участь у таких спортивних змаганнях, тому що таким чином спортсмени України будуть мати разом зі спортсменами РФ та РБ спільний побут, спільне проживання. Якщо завершаться ліцензійні турніри, а спортсменам РФ/РБ заборонять брати участь у змаганнях, у наших спортсменів вже не буде можливості брати участь в Олімпіаді-2024», – додав Бідний.

Через відсутність чітких критеріїв щодо заборони, окремі федерації самостійно звертаються до Мінмолодьспорту і отримують бажані роз’яснення, що, своєю чергою, може створити неоднакові умови для різних федерацій.

Підпишіться, щоб першими дізнаватися про свіжі новини в світі спорту і гемблинга

home subscribe bg