Стали відомі всі учасниці чемпіонату Європи-2024 з гандболу

Визначилися учасниці жіночого чемпіонату Європи з гандболу. Це сталося за підсумками завершення групового етапу.

Зазначимо, що участь у фінальній частині відбору взяла 31 збірна. Вони були поділені на вісім груп, на ЧЄ проходили по дві найкращі команди з кожної, а також чотири топзбірні, що фінішували третіми.

Серед учасниць чемпіонату Європи стала збірна України, яка у заключному матчі внічию зіграла зі Словаччиною (25:25) та посіла друге місце в групі. Втім словачки також пройшла до фінальної частини турніру – як одне з найкращих третіх місць.

Збірні Туреччини та Фарерських островів, які відібралися на турнір, посівши третє місце у своїх групах, стали дебютантками Євро-2024. Крім того, вперше за 16 років на жіночому чемпіонаті зіграє команда Португалії – ще одна збірна серед найкращих третіх місць.

Учасниці жіночого Євро-2024 з гандболу

• Господарки турніру: Австрія, Угорщина, Швейцарія
  • Чинні чемпіонки світу: Норвегія
  • Топ-2 груп: Румунія, Хорватія (група 1), Німеччина, Україна (група 2), Нідерланди, Чехія (група 3), Франція, Словенія (група 4), Іспанія, Північна Македонія (група 5), Чорногорія, Сербія (група 6), Швеція, Ісландія (група 7), Данія, Польща (група 8)
  • Найкращі треті місця: Словаччина (група 2), Португалія (група 3), Туреччина (група 6), Фарерські острови (група 7).

Відомо, що жеребкування фінальної частини Євро-2024 з гандболу відбудеться 18 квітня.