Бонус
uk language logoУкр
  • ru language logoРосійська
  • uk language logoУкраїнськаcheck icon

Росіянам дозволили брати участь у міжнародних змаганнях з тхеквондо: у НОК відреагували

Росіянам дозволили брати участь у міжнародних змаганнях з тхеквондо: у НОК відреагували

Міжнародна федерація тхеквондо (WT) дозволила російським спортсменам, у тому числі Владиславу Ларіну, брати участь у міжнародних змаганнях під нейтральним прапором.


Національний олімпійський комітет України та Міністерство молоді та спорту України відреагували на це рішення.


«Ми надали Міжнародному олімпійському комітету та WT усі необхідні докази про зв'язок Ларіна з російською армією та відеодокази того, що він безпосередньо підтримує війну. У відповіді WT стверджує: комісія дійшла висновку – відео Ларіна не демонструє, що його  підтримка була безпосередньо пов'язана з війною. 


Спільно з національними федераціями з олімпійських видів спорту ми продовжуватимемо роботу щодо протидії участі представників країн-агресорів у міжнародних спортивних змаганнях, слідкуватимемо за дотриманням “умов нейтральності” російських та білоруських атлетів, яких буде допущено до Олімпійських ігор в Парижі», – наголосив президент НОК Вадим Гутцайт.


Голова міністерства молоді та спорту Матвій Бідний своєю чергою назвав це рішення «абсолютно провокаційним». Також він додав, що допуск такого спортсмена, як Ларін, – це зневага до закатованих російськими солдатами українців 


«Чого варто було очікувати від федерації, чиїм віцепрезидентом є росіянин Анатолій Тєрєхов, який ще з 2009 року входить до правління Міжнародної федерації тхеквондо?. Бачимо результат так званої “ікорної дипломатії”, яку використовує країна-агресорка щоб лобіювати свої інтереси», – зазначив він.


У НОК та Мінмолодьспорту закликають негайно переглянути рішення та наслідувати приклад міжнародної федерації керлінгу (World curling Federation) та інших спортивних федерацій, які ухвалили рішення про безальтернативне відсторонення російських та білоруських спортсменів, які підтримують війну, від усіх міжнародних змагань.

Нагадаємо, окремий перелік російських та білоруських атлетів, які підтримують війну проти України, можна побачити на сайті Міністерства молоді та спорту України. 

Підпишіться, щоб першими дізнаватися про свіжі новини в світі спорту і гемблинга

home subscribe bg