Рекорд Платіні побитий! Довбик поставив новий

Захисник збірної України Артем Довбик увійшов в історію чемпіонатів Європи як автор самого пізнього переможного забитого м'яча в фінальних турнірах (120+1'). Колишній рекорд належав легендарному Мішелю Платіні і був забитий у ворота Португалії на Євро-1984 (119 '). Це досягнення протрималося 37 років, перш ніж 24-річний український футболіст його перекрив на дві хвилини.

Гол Довбика — другий найпізніший забитий гол в цілому на ЧЄ. Перший залишається за турецьким футболістом Семіхом Шентюрком: той забив м'яч на 122-й хвилині в чвертьфіналі Євро-2008 в матчі з Хорватією.

Рекорд Артема побив також два національних досягнення. За збірну України найпізніший гол забив до цього Андрій Ярмоленко в 2018 році в гостьовому матчі зі Словенією (1:1). Це сталося в плей-офф відбору на Євро-2016, на 90+7-й хвилині. Рекорд переможного гола належав Андрію Шевченку, який забив його в 2008 році в домашній грі з Білоруссю (1:0), у відбірковому турнірі чемпіонату світу-2010 на на 90+4-й хвилині.