Бонус
uk language logoУкр
  • ru language logoРосійська
  • uk language logoУкраїнськаcheck icon

Продаж Челсі: У Великобританії досі заморожені обіцяні Україні понад $2,8 млрд

Продаж Челсі: У Великобританії досі заморожені обіцяні Україні понад $2,8 млрд

На банківському рахунку у Великій Британії досить лишаються замороженими $2,8 млрд, отримані від продажу Романом Абрамовичем англійського ФК «Челсі» минулого року. Ці кошти раніше обіцяли передати жертвам війни в Україні.


Про це повідомляє The Athletic.


Відомо, що термін дії ліцензії, виданої британським урядом, спливає 30 листопада. Вона є визначальною для наступного етапу процесу направлення грошей Україні. Коли термін її дії закінчувався раніше – її продовжували за спільною угодою. Ймовірно, так буде й зараз.


Ліцензію видало Управління щодо реалізації фінансових санкцій (OFSI), щоб дати змогу російському бізнесмену продати «Челсі». Гроші не можна переводити або використовувати без ліцензії OFSI.


У червні повідомлялося, що Абрамович сприяв затримці передачі коштів, «бо хотів, щоб частину грошей було витрачено на людей за межами України, наприклад, на жертв відсутності продовольства».


За даними джерела в уряді Британії, мільярдер є фактором, який затримує переказ грошей. Сам Абрамович категорично відкидає будь-які припущення про його участь у цьому процесі. Його представник заперечує те, що росіянин є одним із факторів, які затримують передачу грошей.


«Доходи від продажу Челсі заморожуються на банківському рахунку у Великій Британії, тоді як незалежні експерти створюють фонд для управління та розподілу грошей. Потім необхідно буде подати заявку на отримання ліцензії, щоб переказати кошти у фонд», – зазначив представник Міністерства закордонних справ Британії.


Крім того, одним з факторів, які стримують процес є те, що Абрамович – громадянин Португалії. Через це уряд Британії залучив ЄС до підписання угоди про новий фонд, що означає додаткову бюрократію.


За словами уряду Британії, гроші мають бути витрачені виключно на території України. 

Підпишіться, щоб першими дізнаватися про свіжі новини в світі спорту і гемблинга

home subscribe bg