Бонус
uk language logoУкр
  • ru language logoРосійська
  • uk language logoУкраїнськаcheck icon

Олімпійські ігри: ПАРЄ ухвалила резолюцію про недопуск росіян та білорусів

Олімпійські ігри: ПАРЄ ухвалила резолюцію про недопуск росіян та білорусів

Парламентська асамблея Європи (ПАРЄ) рекомендувала Міжнародному олімпійському комітету (МОК) не допускати російських та білоруських спортсменів на Олімпійські та Паралімпійські ігри в Парижі у 2024 році навіть під нейтральним прапором.

Про це свідчить ухвалена ПАРЄ резолюція.

Відомо, що «за» таке рішення виступили 71 учасник конференції, «проти» – 4.

«Зусилля МОК щодо встановлення набору критеріїв, що дозволяють цим спортсменам брати участь як нейтральним індивідуальним спортсменам, не можуть надати необхідні гарантії і не є відповіддю, гідною цінностей людської гідності та миру, закріплених в Олімпійській хартії», – заявили парламентарі.

У ПАРЄ звернули увагу на те, що елітні спортсмени країни-агресорки та її поплічниці  отримують державну зарплату і часто є членами військових спортивних команд.

«Здається неможливим, щоб вони могли продемонструвати свій нейтралітет і дистанцію від цих режимів, не кажучи вже про те, щоб зробити якусь заяву проти війни. Ті, хто зробив би це, поставили б себе в «небезпечну ситуацію», – наголосили в організації.

Нагадаємо, МОК розглядає можливість участі атлетів з РФ та РБ під нейтральним прапором.

Разом з тим у Міністерстві молоді та спорту України підготували наказ, згідно з яким українським спортсменам заборонено брати участь у змаганнях, де будуть росіяни та білоруси. Багато з наших спортсменів зустріли цей наказ критикою.

Підпишіться, щоб першими дізнаватися про свіжі новини в світі спорту і гемблинга

home subscribe bg