Молодий словенець створив сенсацію на «Тур де Франс»

Тадей Погачар вперше в кар'єрі виграв престижну велобагатоденку

22-річний словенський велогонщик Тадей Погачар (UAE-Team Emirates) став першим словенцем, який переміг у загальному заліку на «Тур де Франс». На заключному 21-му етапі, на якому спортсмени проїхали 122 км, дебютант прийшов в загальній групі і втримав перевагу в 59 секунд над земляком Приможем Рогличем з Jumbo-Visma.

Тадей також увійшов в історію Великої Петлі як наймолодший переможець французького Гранд-туру за останні 116 років - надів жовту майку лідера в віці 21 року, 11 місяців і 29 днів.

Він і наймолодший з переможців гірської класифікації «Тур де Франс», а також наймолодший гонщик за останні 86 років, який виграв три етапи в одному випуску Тура, і наймолодший за останні 37 років гонщик, який надів жовту майку лідера.

«Це просто безумство! Але навіть якщо б я й не виграв, якби став другим або взагалі приїхав останнім, все одно дуже круто бути тут. Але перемога - це просто вершина всього. Я описати словами все це не можу», - розповів після фінішу Погачар.