Бонус
uk language logoУкр
  • ru language logoРосійська
  • uk language logoУкраїнськаcheck icon

МОК засудив проведення Ігор дружби у РФ

МОК засудив проведення Ігор дружби у РФ

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) засудив проведення Ігор дружби в Російській Федерації.


Про це інформує IOC.


«Всупереч Основним принципам Олімпійської хартії та резолюціям Генеральної Асамблеї ООН російський уряд має намір організувати в Росії суто політично вмотивовані спортивні заходи. Уряд Росії створив і фінансує «Асоціацію міжнародної дружби» (IFA) для проведення літніх і зимових Ігор дружби. Судячи з усього, перші літні Ігри дружби планується провести в Москві та Єкатеринбурзі у вересні 2024 року, а зимові Ігри дружби – у Сочі у 2026 році.


З цією метою російський уряд розпочав дуже інтенсивний дипломатичний наступ, залучивши урядові делегації та послів, а також міністерські та інші урядові органи, звернувшись до урядів усього світу.


Щоб зробити свою чисто політичну мотивацію ще більш очевидною, вони навмисно обходять спортивні організації у своїх цільових країнах. Це є грубим порушенням Олімпійської хартії та водночас порушенням різноманітних резолюцій ООН», – зазначили у МОК.


У Комітеті назвали це «цинічною спробою Російської Федерації політизувати спорт». 

А також додали, що Комісія спортсменів МОК, яка представляє всіх олімпійців світу, чітко виступає проти використання спортсменів для політичної пропаганди.


«Комісія навіть бачить ризик того, що їхні уряди змушуватимуть спортсменів брати участь у такому повністю політизованому спортивному заході, таким чином бувши використаними як частина політичної пропагандистської кампанії.


Російський уряд також демонструє повну неповагу до світових антидопінгових стандартів і чесності змагань. Це той самий уряд, який був причетний до системної допінгової програми на зимових Олімпійських іграх у Сочі 2014 року, а згодом і до маніпулювання антидопінговими даними.


Олімпійський рух рішуче засуджує будь-які ініціативи щодо повної політизації спорту, зокрема створення повністю політизованих спортивних заходів російським урядом.


МОК настійно закликає всі зацікавлені сторони олімпійського руху та всі уряди відмовитися від будь-якої участі та підтримки будь-яких ініціатив, які мають на меті повністю політизувати міжнародний спорт», – повідомив комітет.


Нагадаємо, раніше стурбованість через проведення Ігор дружби в РФ висловило Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA).

Підпишіться, щоб першими отримувати свіжі новини про світ спорту та онлайн казино

home subscribe background