Бонус
uk language logoУкр
  • ru language logoРосійська
  • uk language logoУкраїнськаcheck icon

Магучіх відібралася на перший в історії абсолютний ЧС з легкої атлетики

Магучіх відібралася на перший в історії абсолютний ЧС з легкої атлетики

Українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх відібралася на перший в історії абсолютний чемпіонат світу з легкої атлетики – World Athletics Ultimate Championship.

Про це йдеться на офіційному сайті World Athletics.

Відомо, що на відміну від класичного чемпіонату світу, участь у ньому візьме обмежена кількість легкоатлетів (не більше восьми для не бігових дисциплін та 16 – для бігових). Перший список з 26 спортсменів для участі в абсолютному чемпіонаті світу World Athletics назвала сьогодні, 29 квітня – на честь 500 днів зворотного відліку від його початку. 

Автоматичну перепустку отримали всі олімпійські чемпіони, відповідно, до списку увійшла і Магучіх, яка здобула золоту медаль на Іграх у Парижі-2024.

Хто з легкоатлетів отримав автоматичні путівки на абсолютний чемпіонат світу-2026

  • 100 м: Джульєн Альфред (Сент-Люсія), Ноа Лайлз (США)
  • 200 м: Геббі Томас (США), Леціль Тебого (Ботсвана)
  • 400 м: Марілейді Пауліно (Домінікана), Квінсі Голл (США)
  • 800 м: Кілі Годжкінсон (Велика Британія), Еммануель Ваньйоньї (Кенія)
  • 1500 м: Фейт Кіп'єгон (Кенія), Коул Гокер (США)
  • 5000 м: Беатріс Чебет (Кенія), Якоб Інгебрігтсен (Норвегія)
  • 100м/110 м з/б: Масаі Расселл (США), Грант Голловей (США)
  • 400 м з/б: Сідні Маклафлін-Леврон (США), Рей Бенджамін (США)
  • Стрибки у висоту: Ярослава Магучіх (Україна), Геміш Керр (Нова Зеландія)
  • Стрибки з жердиною: Ніна Кеннеді (Австралія), Мондо Дюплантіс (Швеція)
  • Стрибки у довжину: Тара Девіс-Вудголл (США), Мілтіадіс Тентоглу (Греція)
  • Потрійний стрибок (жінки): Тея Лафон (Домінікана)
  • Метання молота (чоловіки): Ітан Кацберг (Канада)
  • Метання списа: Кітаґуті Харука (Японія), Аршад Надім (Пакістан).

Учасниками абсолютного ЧС-2025 також стануть 26 переможців чемпіонату світу-2025, 25 переможців фіналу сезону Діамантової ліги-2026, а також найкращі спортсмени за підсумками сезону-2026.

У мікст естафетах 4х100 м та 4х400 м відбір проходитиме через чемпіонат світу з естафетного бігу, який відбудеться у 2026 році в Ботсвані.

Дебютний в історії абсолютний чемпіонат світу з легкої атлетики відбудеться 11-13 вересня 2026 року у Будапешті. На змаганнях розіграють рекордний призовий фонд у розмірі $10 млн, кожен чемпіон отримає $150 000.

Підпишіться, щоб першими отримувати свіжі новини про світ спорту та онлайн казино

home subscribe background