Бонус
uk language logoУкр
  • ru language logoРосійська
  • uk language logoУкраїнськаcheck icon

Йоганнес Клебо може пропустити новий сезон Кубка світу: відома причина

Йоганнес Клебо може пропустити новий сезон Кубка світу: відома причина

Олімпійський чемпіон з лижних перегонів, норвежець Йоганнес Клебо ризикує пропустити сезон Кубка світу через відсутність угоди з національною федерацією.


Про це повідомляє місцеве видання VG.


Навесні Клебо заявив, що добровільно покидає збірну у звʼязку із кадровими та фінансовими скороченнями. Таке рішення спортсмен пояснив бажанням зосередити фінансування на своїх партнерах за збірною.


Перед стартом нового сезону він наголосив, що й надалі хоче виступати за Норвегію на престижній серії змагань. Його мета – взяти участь у Кубку світу. 


Для того, щоб представляти Норвегію на найвищому рівні, Йоганнес має укласти угоду з національною федерацією, яка регулює спортивні та маркетингові зобов'язання спортсменів збірної. Саме щодо цих домовленостей досі існує конфлікт між лижниками та очільниками місцевого спорту.


За словами юриста спортсменів, через умови договору норвезькі лижники почуваються «проігнорованими та зневаженими». Наразі підписання нових домовленостей перебуває «поза питанням».


Норвежець зазначив, що намагається досягти у процесі переговорів дотримання прав спортсменів з боку федерації. Водночас Клебо критикує нинішній підхід організації до роботи з атлетами.


«Сподіваюся, мені не доведеться відмовляти національній збірній у майбутньому. Як на мене, збірна – це добре. Просто думаю, що важливо ставити спортсменів у приорітет, аби федерація та її лідери докладали більше цінностей. Інакше вони можуть усе зруйнувати», – зазначив він.


Йоганнес додав, що для нього важливо працювати над правами спортсменів тривалий час.


«Я завжди вважав це важливим. Хочу допомогти національній збірній. Команді важливо мати спортсменів, а спортсмени мають допомогти федерації зі спонсорами, мусять відвідувати різні зустрічі та все інше.


Я лише за. Мені подобається брати участь у таких речах – я знаю, що це важливо. Але я також вважаю важливим, аби федерація розуміла, що в атлетів теж є певні права. Важливо, аби спортсмени могли відштовхуватися від власних цінностей. Для мене важливо мати ці речі в контракті, щоб я міг його підписати», – резюмував спортсмен..


Нагадаємо, 26-річний Клебо – п'ятиразовий олімпійський чемпіон з лижних перегонів. Дев'ятиразовий чемпіон світу та володар чотирьох Великих кришталевих глобусів Кубка світу.


У сезоні 2022/23 він виграв 20 етапів Кубка світу – лише двом лижникам в історії вдавалося досягти цієї позначки протягом змагального року.

Новий сезон КС з лижних перегонів стартує 24 листопада у фінській Руці. Чоловічий сезон складатиметься з 27 етапів, включно із Тур де Скі в грудні та січні.

Підпишіться, щоб першими дізнаватися про свіжі новини в світі спорту і гемблинга

home subscribe bg