Формула-1: Ферстаппен вдруге став чемпіоном світу

Чемпіоном світу у гонках Формули-1 став нідерландський пілот Red Bull Макс Ферстаппен.

Вигравши Гран-прі Японії, Ферстаппен гарантував собі другий поспіль у кар'єрі чемпіонський титул.

Другим був гонщик Ferrari Шарль Леклер, однак його оштрафували на п'ять секунд за блокування Серхіо Переса. Мексиканець фінішував третім, але у підсумковому протоколі через штраф Леклера став другим.

Ферстаппен гарантував собі звання чемпіону за підсумками сезону-2022 завдяки тому, що його відрив у загальному заліку досяг 113 очок. При цьому у боротьбі за титул віце-чемпіона Перес випереджає Леклера на одне очко.

У Кубку конструкторів боротьба за титул ще триває, але розрив між Red Bull та Ferrari зріс до 165 балів, тож питання майже напевно буде закрито на наступному етапі.

Третім, як і раніше, йде Mercedes, а в боротьбі за четверте місце Alpine знову попереду Mc Laren.