Бонус
uk language logoУкр
  • ru language logoРосійська
  • uk language logoУкраїнськаcheck icon

Британська олімпійська асоціація підтримала росіян в Олімпіаді-2024

Британська олімпійська асоціація підтримала росіян в Олімпіаді-2024

Британська олімпійська асоціація підтримала потенційну участь «нейтральних» російських та білоруських спортсменів в літніх Олімпійських іграх 2024 року. Остаточне рішення щодо цього питання має винести Міжнародний олімпійський комітет (МОК) на початку 2024 році.


Про це розповів виконавчий директор організації Енді Енсон, передає Sky Sports.


Відомо, що у Великої Британії погоджуються із виступами росіян, якщо вони дотримуватимуться умов нейтралітету. За словами Енсона, організація очікує, що таких спортсменів у нинішніх умовах може бути близько сотні.


«Різниця між Токіо та [Олімпіадою-2024] буде очевидною. Будь-який російський або білоруський спортсмен ясно виступатиме як незалежний [атлет]. Це нинішні норми, і ми ними задоволені. Допоки це не команди, які представляють Росію, не пов'язані з армією, ми задоволені таким підходом», – зазначив він.


Функціонер додав, що в організації не хочуть, аби атлетів увесь час карали за конфлікти по всьому світу. 


«Тож як національна асоціація ми підтримуємо [їхнє повернення]. Ми весь час відкрито спілкуємося з нашими спортсменами. Ми дійшли позначки, коли нас це задовільняє. Звісно, будуть люди, які не погодяться [з нашою позицією], але в нас є рішення, позиція, якою ми наразі задоволені», – резюмував Енсон.


Нагадаємо, від березня 2023 року МОК радив спортивним федераціям повернути росіян та білорусів до індивідуальних змагань на умовах нейтралітету. Такі спортсмени мусять не мати зв'язків зі збройними силами своїх держав, виступати без символіки РФ і Білорусі тощо.


У вересні члени Міжнародного паралімпійського комітету шляхом голосування на Генасамблеї підтримали участь «нейтральних» спортсменів з РФ Паралімпіаді-2024.


На старті зимового сезону 2023/24 повне відсторонення росіян та білорусів залишили чинним у лижному спорті та бобслеї зі скелетоном.

Підпишіться, щоб першими дізнаватися про свіжі новини в світі спорту і гемблинга

home subscribe bg