Біатлон: Яке місце посідає Україна у заліку Кубка націй

3 грудня у шведському Естерсунді завершився перший етап Кубка світу сезону 2023/24 з біатлону.

Про це повідомляє Суспільне Спорт.

На першому етапу змагань біатлоністи провели по чотири жіночих і чоловічих старти. Заключною гонкою етапу став чоловічий персьют, який фіналізував положення команд у рейтингу біатлонного Кубка націй.

Залік кубка націй. Жінки

Жіноча збірна України після першого етапу сезону увійшла у топ-10 Кубка націй. Після індивідуальної гонки, спринту та естафети українки набрали 1017 балів.

Наразі у жіночому Кубку націй наші спортсменки переслідують Австрію, Чехію та Словенію, які розташувалися попереду українок. Від словенок сходинкою вище підопічні Миколи Зоца відстають на 20 очок.

Після етапу в Естесрунді лідерками рейтингу стала збірна Норвегії, яка виборола здобула «срібло» та «бронзу» в спринті. Три старти в підсумку принесли норвежкам 1663 очки.

Залік Кубка націй. Чоловіки

За підсумками стартового етапу чоловіча збірна України не потрапила до топ-10 заліка Кубка націй та посіла 11-е місце. Після трьох гонок «синьо-жовті» мають 965 очок.

Попереду нашої збірної розташувалася Фінляндія. Свого найближчого переслідувача, збірну США, українці випереджають на 102 бали.

Першу сходинку чоловічого заліка, як і в жінок, зайняла Норвегія, набравши 1677 очок у рейтингу.

• Україна – 965.

Нагадаємо, при формуванні заліку Кубка націй враховуються результати біатлоністів в індивідуальних гонках, спринтах і естафетах. Позиція команди у цьому рейтингу відображає результати спортсменів впродовж сезону. Результати в Кубку націй важливі для збірних, адже визначають квоту на наступний сезон.

Другий етап Кубка світу з біатлону відбудеться 8-10 грудня в австрійському Гохфільцені.