Беленюк виборов ліцензію на Олімпіаду-2024

Український борець греко-римського стилю Жан Беленюк виграв бронзову медаль на чемпіонаті світу-2023 з боротьби в Белграді (Сербія) і отримав олімпійську ліцензію.

Про це повідомляє Суспільне Спорт.

Участь у змаганнях українець розпочав з перемоги над американцем Закарі Браунагелєм – 5:1. Однак вже в другій сутичці зазнав поразки від чинного бронзового призера чемпіонату, Алі Ченгіза з Туреччини.

Завдяки виходу Ченгіза у фінал, український борець, згідно з регламентом, отримав можливість претендувати на медаль та олімпійську ліцензію через «втішні» бої.

Послідовно Беленюк переміг трьох суперників: Томі Метсомекі (Фінляндія), Жалгасбая Бердимуратова (Узбекистан) та Нурсултана Турсинова (Казахстан). Це дозволило йому стати бронзовим призером світової першості та кваліфікуватися на Олімпіаду-2024.

Нагадаємо, першу олімпійську ліцензію для України  раніше на ЧС у Белграді у боротьбі виборола Ірина Коляденко.