Бонус
uk language logoУкр
  • ru language logoРосійська
  • uk language logoУкраїнськаcheck icon

Чехія заборонила росіянам брати участь у змаганнях на території країни

Чехія заборонила росіянам брати участь у змаганнях на території країни

Спортсменам та командам з Російської Федерації заборонили брати участь у змаганнях на території Чехії.

Відповідне рішення було ухвалене урядом Чехії.

Відомо також, що спортсменам та командам, які представляють Чехію, заборонено брати участь у змаганнях, що проводяться на території РФ. Про представників Білорусі у цьому повідомленні не згадується.

Чехія стала першою країною, яка прийняла рішення про заборону на участь спортсменів країни-терористки на своїй території. Ця ініціатива надійшла від очільника Міністерства освіти, молоді та спорту Мікулаша Бека та спортивних спілок.

Нагадаємо, згідно з останніми рекомендаціями Міжнародного олімпійського комітету (МОК) від березня 2023 року, російським та білоруським спортсменам дозволяється змагатися на індивідуальних турнірах на умовах нейтралітету. За умови, якщо ті не належать до збройних структур своїх держав і не підтримують повномасштабне російське вторгнення до України.

У відповідь на це уряд України спочатку ухвалив рішення про про заборону на участь місцевих спортсменів на одних турнірах з росіянами та білорусами. Однак потім заборону замінили на «не делегувати» команди у відповідні турніри.

Пізніше деякі європейські країни почали відмовлятися від змагань за участі «нейтральних» атлетів з РФ та РБ – наприклад, етапи Кубка світу з фехтування в Німеччині, Франції та Польщі.

Підпишіться, щоб першими дізнаватися про свіжі новини в світі спорту і гемблинга

home subscribe bg